یکی از مسائل طراحی دکوراسیون که می بایست مورد توجه قرار گیرد درب ورودی آپارتمان ها می باشد. امروزه بر اساس مدل های طراحی مختلفی که صورت می گیرد این درب ها را می توان بر اساس دکوراسیون موجود طراحی نمود. درب ضد سرقت یکی از بهترین مدل های درب به منظور استفاده در درب ورودی آپارتمان ها می باشد. اگر قصد خرید درب ضد سرقت را داشته باشید می توانید بهترین مدل ها از نظر کیفیت و زیبایی را از شرکت درب آنلاین بخواهید.

به طور خلاصه می توان گفت درب ورودی آپارتمان به عنوان اولین مولفه از نظر بیننده شناخته می شود. هنگامی که فردی قصد ورود به ساختمانی را داشته باشد درب طراحی و فرم درب ورودی در نگاه اول تاثیر زیادی در دید فرد خواهد گذاشت. به همین دلیل کیفیت و طرح درب نقش مهمی در دکوراسیون آپارتمان ایفا می نماید. فاکتور امنیت یکی دیگر از مواردی است که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. درب ضد سرقت با کیفیت می تواند علاوه بر زیبایی ، امنیت قابل قبولی را برای شما فراهم سازد.

مولفه ها و عناصر پر اهمیت برای انتخاب درب ورودی ساختمان

درب ورودی آپارتمان ها می بایست دارای مولفه های خاصی باشد تا آن را به عنوان یک درب ایده آل در نظر گرفت. مهم ترین مولفه های درب ورودی مناسب عبارتند از:

ایجاد عایق صوتی و حرارتی

در خانه های امروزی تمامی ورودی ها و بازشو ها از جمله درب و پنجره ها می بایست دارای عایق های صوتی و حرارتی باشند. این موضوع جز موارد ضروری در خانه های امروزی به منظور کاهش صدا و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد. با استفاده از یک درب ضد سرقت با کیفیت به منظور استفاده در درب ورودی می توان تا حد بسیار زیادی از تبادل صوت و حرارت جلوگیری به عمل آورد.

استفاده از درب ورودی ضد احتراق

خاصیت ضد احتراق بودن درب ورودی یکی دیگر از موارد مهم جهت انتخاب درب ورودی و درب ضد سرقت محسوب می شود. چنین درب هایی قابلیت جلوگیری از انتشار آتش در هنگام آتش سوزی را دارا می باشند که جز مولفه های مهم محسوب می شود. برج ها و ساختمان هایی با تعداد واحد های زیاد موظف به استفاده از درب های ورودی ضد احتراق می باشند.

فرم و شکل مناسب با فضا

با توجه به این که درب ضد سرقت امروزه در طرح ها و شکل های متنوعی قابل تولید می باشد می توان مدل های متناسب با فضا و دکوراسیون را جهت نصب به عنوان درب ورودی انتخاب نمود. شرکت درب آنلاین تولید کننده انواع درب ضد سرقت تنوعی بی نظیر از مدل ها با طرح ها و رنگ های مختلف را در اختیار مشتری قرار می دهد.

وزن درب ورودی

همانطور که احتمالا اطلاع دارید وزن زیاد یکی از مولفه های مناسب برای خرید درب ضد سرقت می باشد. این بدین معنی است که در داخل درب از متریال مناسبی استفاده شده است. البته این نکته را باید در نظر گرفت که درب ورودی به دلیل باز و بسته شدن زیاد آن احتمال ایراد و اشکال در یراق آلات و لولا ها را در صورت عدم استفاده متریال مناسب دارا می باشد که این موضوع در صورت وزن زیاد درب احتمال خرابی های مکرر را برای درب فراهم می سازد. به همین دلیل می بایست از لولا و یراق آلات مناسبی جهت استفاده در درب ضد سرقت و درب ورودی استفاده کرد. علاوه بر این با توجه به این که این درب ها امکان افزایش وزن مرده ساختمان را دارند می بایست قبل از نصب درب ضد سرقت درباره متریال و ورق های فولادی به کار برده شده در این درب ها را محاسبه نمود.

استحکام درب ورودی آپارتمان

یکی دیگر از موارد مهم برای انتخاب درب ورودی ، استحکام آن باشد. با توجه به رفت و آمد زیاد از این درب و همچنین احتمال برخورد اشیا و وسایل می بایست درب ورودی یا درب ضد سرقت از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در صورت چنین اتفاق هایی دچار مشکل نشود. مقاومت در برابر خط و خش یکی از مواردی است که هنگام خرید درب ضد سرقت می بایست به آن اهمیت داده شود.

استفاده از درب ورودی مناسب با شرایط آب و هوایی

شاید پیش از این که درباره طرح و رنگ و مدل درب ورودی فکر شود می بایست درباره مسئله مهم تری یعنی استفاده از درب ضد سرقت مناسب اقلیم و آب و هوا تمرکز داشته باشید. درب های ورودی مورد استفاده در مناطق گرم و خشک با مناطق مرطوب و یا سرد و متفاوت می باشد و شاید این موضوع کمتر مورد توجه سازندگان قرار گیرد. با توجه به این موضوع چنانچه از درب مناسب بر اساس اقلیم استفاده نگردد طول عمر این درب ها به شدت کاهش یافته و پس از مدت کوتاهی می بایت اقدام به تعویض آن ها نمود.

امنیت و ضد سرقت بودن

شاید مهم ترین امری که برای خرید درب ضد سرقت و درب ورودی در نظر گرفت امنیت این درب ها می باشد. به منظور ایجاد امنیت در آپارتمان ها می بایست از یک درب ضد سرقت با کیفیت و مطمئن استفاده نمود تا با استفاده از این درب ها امنیت کلی ساختمان را بالا برد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *